Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • kobieta leży na dywanie
  • uśmiechnięta kobieta
  • ściana w domu
  • kobieta słuchająca muzyki

Wiele osób, które zdecydowały się na położenie wykładziny elastycznej, zastanawia się, co zrobić, żeby linoleum błyszczało? Jeśli stoicie właśnie przed takim dylematem, sprawdźcie najpierw, z jakiego materiału wykładzina została wykonana. Nowoczesne produkty nie wymagają bowiem dodatkowej pielęgnacji – ich powierzchnia jest naturalnie błyszcząca, bez konieczności stosowania specjalnych preparatów.

Zmatowienie linoleum może wiązać się z nieprawidłowym myciem podłogi. Zbyt agresywne detergenty bądź szorowanie powierzchni ostrymi przedmiotami mogą przyczynić się do zniszczenia wykładziny, a tym samym do pogorszenia jej wyglądu. W takim przypadku postępowanie powinno być uzależnione od rodzaju linoleum. Można zastosować środki pielęgnująco – nabłyszczające, które przywrócą wykładzinie dawny blask.

 

Linoleum Gdańsk

Zacznijmy jednak od krótkiego przypomnienia, czym charakteryzuje się nowoczesne linoleum. W Gdańsku możecie się o tym przekonać naocznie, odwiedzając salon Nikkon. Znajdziecie w nim wykładziny podłogowe najwyższej jakości, które już od początku zachwycają swoim blaskiem i nie wymagają stosowania dodatkowych środków pielęgnujących. To trwały produkt, który doskonale sprawdzi się zarówno w zastosowaniach domowych, jak i w miejscach o dużym ruchu ludzi.

Jak wspomnieliśmy, jedną z ważniejszych rzeczy mających wpływ na wygląd podłogi jest jej okresowe sprzątanie. Jak wyczyścić linoleum, aby nie zniszczyć posadzki? Szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji podłogi otrzymacie od sprzedawcy w salonie Nikkon, jednak już teraz możemy zaznaczyć, że czynność ta nie wymaga profesjonalnego sprzętu ani specjalistycznych detergentów. Wystarczy klasyczny mop, woda oraz niewielka ilość środków do mycia wykładzin, jakie spotkacie w każdym sklepie chemicznym.

Jak przywrócić blask linoleum?

Odnieśmy się jednak do przykładu przywołanego na wstępie, w którym pytaliśmy, jak przywrócić blask linoleum, które z czasem stało się matowe i straciło pierwotną estetykę. Sposobów na to jest co najmniej kilka. Skupmy się na najprostszych metodach, jakie bez trudu zastosujecie w warunkach domowych. Warto kupić preparaty nabłyszczające, przeznaczone do pielęgnacji konkretnego rodzaju wykładziny. Nie można opierać się na produktach uniwersalnych, które nie zawsze sprawdzą się w przypadku wykładziny elastycznej.

Innym sposobem jest przemycie podłogi mieszanką wody i octu, w proporcji 1:1. Warto zabieg ten wykonać w okresie letnim, aby łatwo wywietrzyć mieszkanie z intensywnego zapachu, jaki pozostawi po sobie ocet. Wśród dostępnych na rynku preparatów można zastosować także te przeznaczone dla profesjonalistów. Ich aplikacja nie jest trudna – wymaga jedynie dokładnego odkurzenia posadzki, umycia jej, a następnie nałożenia środka tworzącego na wykładzinie swoisty film, który nabłyszcza materiał.

Nowoczesne linoleum nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Codzienne mycie klasycznymi preparatami wystarcza, aby utrzymać je w czystości. Jeśli jednak podłoga nie wygląda już jak dawniej, warto rozważyć zastosowanie kilku prostych metod, które pomogą przywrócić jej dawny blask. Pamiętajcie jednak, aby dokładnie sprawdzić, czy dany preparat nadaje się do zastosowania z wykładziną elastyczną, aby uniknąć jej uszkodzenia.

Z kim współpracujemy

p1.pngp2.pngp3.pngp4.pngp6.pngp7.png