Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • kobieta leży na dywanie
  • uśmiechnięta kobieta
  • ściana w domu
  • kobieta słuchająca muzyki

Czysta podłoga jest bardzo ważnym elementem, na który większość osób zwraca uwagę w pierwszej kolejności. W domach czy mieszkaniach utrzymanie jej w czystości nie jest zbyt problematyczne, jednak w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, zakładach produkcyjnych czy pozostałych instytucjach jest to dosyć uciążliwe. Ze względu na sporą ilość ludzi codziennie poruszających się po danym terenie oraz specyficzne wymagania każdego z budynków konieczne jest znalezienie odpowiednich środków chemicznych, które pozwolą na utrzymanie czystości, nie uszkodzą powierzchni i nie będą szkodliwe dla ludzi.

Jakie środki czystości sprawdzą się najlepiej do czyszczenia podłogi?

W przypadku czyszczenia podłóg konieczne jest znalezienie środków charakteryzujących się dużą skutecznością oraz konkurencyjną ceną. Najtańsze produkty bardzo często nie dają zadowalających efektów, natomiast droższe środki mogą być po prostu nieopłacalne. Poszukując chemicznych środków czystości do placówek zdrowia, basenów, szkół, zakładów farmaceutycznych czy produkcyjnych warto zwrócić uwagę na produkty firmy Swish. Produkty tej firmy zostały dopuszczone do obrotu przez Państwowy Zakład Higieny, co daje gwarancję skuteczności.

To, jaki środek chemiczny sprawdzi się najlepiej, zależy głównie od rodzaju podłogi. Wykładziny należy czyścić innymi środkami niżeli kafelki czy podłogi drewniane. W przypadku dywanów i wykładzin najlepiej jest zastosować dedykowane produkty, które wnikają w głębsze warstwy materiału i usuwają z nich zanieczyszczenia, dzięki czemu efekt jest bardzo zadowalający. Odpowiednio dobrane środki nie uszkodzą tkaniny i nie spowodują odbarwień.

Do posadzek i paneli w często uczęszczanych miejscach warto stosować preparaty, które oprócz umycia powierzchni zabezpieczą ją dodatkowo przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Obecnie dostępne są różnego rodzaju środki czystości, dzięki którym można usunąć osady z soli, nabłyszczyć posadzkę czy też zregenerować wierzchnią warstwę. Dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji podłogi będą świetnie prezentować się przez długi czas, nawet jeżeli będą poddawane intensywnej eksploatacji.

Z kim współpracujemy

p1.pngp2.pngp3.pngp4.pngp6.pngp7.png