Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • kobieta leży na dywanie
  • uśmiechnięta kobieta
  • ściana w domu
  • kobieta słuchająca muzyki

Wykładziny podłogowe to praktyczne i estetyczne rozwiązanie do wykończenia posadzki w różnych pomieszczeniach. Są łatwe w montażu i utrzymaniu, a także zapewniają ciepło i komfort pod stopami. Jednak ile kosztują wykładziny podłogowe i jakie są czynniki wpływające na ich cenę?

Ceny wykładzin podłogowych

Ceny wykładzin podłogowych zależą od wielu czynników, takich jak:

  • Rodzaj materiału – materiały mają różną jakość, trwałość i estetykę. Zazwyczaj im lepszy materiał, tym wyższa cena. Na przykład wykładziny dywanowe z wełny są droższe niż z polipropylenu, a wykładziny PCV z warstwą zabezpieczającą są droższe niż bez niej.
  • Wielkość powierzchni – im większa powierzchnia do pokrycia, tym więcej materiału potrzeba i tym większy koszt. Jednak niektóre firmy oferują rabaty przy zakupie większej ilości materiału lub przy zamówieniu na wymiar.
  • Sposób montażu – różne sposoby montażu mają różny stopień trudności i czasochłonności. Zazwyczaj im trudniejszy i dłuższy montaż, tym wyższa cena. Na przykład wykładziny dywanowe można przykleić, zszyć lub położyć na podkładzie, a wykładziny PCV można przykleić lub położyć na kleju.
  • Przeznaczenie – przeznaczenie wykładzin podłogowych wymaga różnej jakości i odporności materiału. Zazwyczaj im większe obciążenie i narażenie na uszkodzenia, tym wyższa cena. Na przykład wykładziny biurowe w Gdańsku muszą być bardziej odporne na ścieranie i zabrudzenia niż wykładziny domowe.

Koszt zakupu wykładzin podłogowych może się znacznie różnić w zależności od producenta, sprzedawcy i regionu. Dlatego warto porównywać oferty różnych firm i szukać promocji i rabatów. Średnio ceny wykładzin dywanowych wynoszą od 60 do 250 zł/m2, za wykładziny PCV można zapłacić od 50 zł/m2 do nawet 200 zł/2. Dokonując wyboru warto uwzględnić własne potrzeby, a także porównać różne propozycje cenowe. Odpowiednia wykładzina nie tylko będzie trwała i estetyczna, ale także nie zrujnuje naszego budżetu.

Z kim współpracujemy

p1.pngp2.pngp3.pngp4.pngp6.pngp7.png